14 października 1972 roku patronem szkoły mianowano Leona Wyczółkowskiego

Archiwum
 
Trwa rekrutacja 2012
2012-06-15
 

Trwa rekrutacja do liceum ogólnokształcącego, zachęcamy Gimnazjalistów do wyboru oferty edukacyjnej naszej szkoły szczegóły w zakładce Rekrutacja »

Laureaci konkursu
2012-06-19
 

Dnia 14 czerwca 2012 roku uczniowie ZSL Maria Baranowska (IIc) i Michał Popa (IC) wraz z opiekunem projektu p. I. Klajbor uczestniczyli w uroczystej gali rozdania nagród w konkursie wiedzy o społeczeństwie p/t: "Moja wizja praw dziecka n/t tego co w nich dobre i co złe. Stan faktyczny i propozycje zmian". Organizatorem I edycji konkursu był Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Galę, zorganizowaną w auli uniwersyteckiej, uświetniono wykładem dotyczącym praw dziecka. Laureaci konkursu mieli także okazję uczestniczyć w wykładzie prof. Adama Sudoła oraz zwiedzić Muzeum Dyplomacji i UchodĽctwa Polskiego istniejącym przy UKW w Bydgoszczy, a powstałego dzięki przekazanym darom rodziny Poznańskich, emigrantów z Kanady.

Fotogaleria Więcej »

Dzień Patrona szkoły
2012-04-17
 

We wtorek odbył się Dzień Patrona Szkoły z okazji 40-lecia nadania naszemu ogólniakowi imienia Leona Wyczółkowskiego. W uroczystej akademii wzięli udział zaproszeni goście m. in. Dziekan Wydziału Zarządzania i Finansów WSB w Bydgoszczy p. dr Tomasz Marcysiak, który wręczył p. Małgorzacie Kujawińskiej tablicę multimedialną dla najbardziej aktywnej szkoły w konkursie z języka angielskiego "Pokaż nam język" www.pokaznamjezyk.pl

Młodzież wszystkich klas wzięła udział w zmaganich wiedzowych i plastycznych dotyczących Leona Wyczółkowskiego, w których zwyciężyła klasa 1g, a także odbyła się coroczna gala wręczenia "LEONEK"

Konfuzje 2012
2012-04-16
 

Dnia 13.04.2012r.odbyły się w Bydgoszczy w auli UTP "Konfuzje 2012" czyli pierwsze Językowe Spotkania Artystyczne. Celem konkursu była popularyzacja nauki języków obcych, doskonalenie umiejętności posługiwania się nimi w sposób ciekawy dla uczestników i odbiorców.

Konfuzje są formą wymiany i konfrontacji artystyczno-językowej pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi umożliwiającą uczniom zaprezentowanie umiejętności w sytuacjach niekonwencjonalnych poprzez różnego rodzaju formy artystyczne, takie jak teatr, piosenka, wiersz, skecze i zabawy słowne. Konkurs zorganizowało NKJO w Bydgoszczy i UTP.

Zespół Szkół Licealnych w Koronowie pod opieką p. Jowity Mikowskiej reprezentował zespół "The Killers" w składzie: Monika Słupikowska, Julianna Pyza, Marta Winowiecka, Marta Matczyńska, Weronika Latacka, Magdalena Kłodzińska, Piotr Jasiek, Mateusz Szczepaniak, Michał Popa i Szymon Zdrojewski.Uczniowie reprezentowali klasę I b i I c. Zaprezentowali oni etiudę teatralną napisaną przez opiekuna pt." The Last Coffee", która przedstawiała morderstwo sławnej aktorki z lat 1920 i rozwiązanie zagadki jej tajemniczej śmierci.

Zespół został nagrodzony w kategorii angielskiej teatralnej za odtworzenie atmosfery z epoki.

W części angielskiej wokalnej wystąpiły uczennice z klasy II b w składzie: Sandra Juraszewska, Martyna Rakowska, Aleksandra Kopowska, Aneta Rak, Aleksandra Hoffmann, Paulina Marjanowska, Agnieszka Dłuska i Marta Musiał. Uczennice otrzymały nagrodę publiczności i nagrodzone zostały za najlepszy teledysk. Zaśpiewały piosenkę hiszpańską w tłumaczeniu angielskim "Oh If I Catch You". Poza tym dwie nagrody otrzymała Paulina Bakalarska, w tym także nagrodę publiczności. W konkursie wzięły również udział Natalia Jarmórz z kl.I c i Oliwia Pietroń z kl.II d. Zaśpiewały w duecie piosenkę "Your Song".

Zespół Szkół Licealnych otrzymał łącznie pięć nagród, najwięcej ze wszystkich szkół biorących udział w konfuzjach.

Konkurs rozpoczął się o godz.10:00 i trwał do godz. 18:30. Uczniowie pod opieką nauczycieli Pani Jowity Mikowskiej i Lidii Majewskiej doświadczyli niezapomnianych chwil, które pragną przeżyć ponownie w przyszłym roku.

Fotogaleria Więcej »

Drzwi Otwarte dla Gimnazjalistów
2012-03-30
 

Wesołych ¦wiąt
2012-04-04
 

Relacja z konkursu
2012-03-27
 

W sobotę odbył się już po raz szósty finał Międzypowiatowego Konkursu Matematyczno-Fizycznego, nad którym patronat objęli: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Starosta Bydgoski. Organizatorami konkursu są: Elżbieta Gabryelska, Paweł Baran i Irena Moys. Zaproszenie do wspólnych zamagań z naukami ścisłymi przyjęła młodzież z powiatów:

 • aleksandrowskiego (LO Ciechocinek),
 • bydgoskiego (ZSL Koronowo),
 • nakielskiego (LO Nakło),
 • sępoleńskiego (LO Więcbork),
 • tucholskiego (ZSO Tuchola).

Uczniowie przez 120 minut rozwiązywali po 4 zadania z matematyki i fizyki. Poziom konkursu był wyrównany. Do zaszczytnego grona zwycięzców dołączyli:

 1. Damian Siudmiak LO Więcbork, opiekun: Małgorzata Mucha
 2. Roksana Piechocka ZSO Tuchola - najlepszy matematyk, opiekun: Maria Stucka
 3. równorzędnie: Damian Jączyński LO Więcbork i Krystian Ziółkowski uczeń 2c naszego liceum - najlepszy fizyk, opiekun: Elżbieta Gabryelska.

Zaznaczmy, że w tym roku dzięki naszym sponsorom nagrody były bardzo cenne. Serdecznie dziękujemy:

 • Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Koronowie - Prezes Wiesław Gancarek;
 • "Wimar" sp. z o.o. w Koronowie - Wiesław Nowogórski;
 • "Format" PHU w Koronowie - Ireneusz Dzikowski;
 • Sklep drogeryjno-chemiczny "ANKA" w Koronowie - K. H. Kołodziejczyk;
 • "AKOMP" Systemy Informatyczne w Koronowie - Arkadiusz Kochański;
 • "MEGA" PHUP w Koronowie - Wioletta Pacyniak-Latańska;
 • Cukiernia w Koronowie - Danuta i Waldemar Nitka.

Galę wręczenia nagród uświetnili m. in.: Pan starosta Wojciech Porzych, przewodniczący RP bydgoskiego Pan Zenon Rydelski, przedstawicielka KO w Bydgoszczy Pani dyrektor Danuta Szymańska-Al Samarrai i asystent posła na sejm RP Jarosława Katulskiego Pan Michał Wąsowicz.

Zmaganiom konkursowym towarzyszyła przygotowana przez panie: Izabelę Klajbor i Wiesławę Meller wystawa prac absolwentów naszego ogólniaka związana z 65-leciem szkoły. Znalazły się na niej: obrazy, tomiki wierszy, publikacje naukowe i nie tylko. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się pierwsza kronika naszego liceum z 1945 roku spisana przez Józefa Ceynowę z unikalnym zdjęciami i przepiękną oprawą graficzną. Zapraszamy do odwiedzania wystawy.

Fotogaleria Więcej »

Konkurs
2012-03-14
 

24 marca o godz. 9:00 już po raz 6 nasz ogólniak będzie organizatorem Międzypowiatowego Konkursu Matematyczno-Fizycznego pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i Starosty Bydgoskiego. Honorowym gościem konkursu będzie poseł na sejm RP Jarosław Katulski - absolwent koronowskiego liceum. Konkurs wpisany jest w obchody 65-lecia LO dlatego też równolegle z tym przedsięwzięciem odbędzie się wystawa prac absolwentów naszej szkoły.

Wizyta na UKW
2012-03-21
 

20 marca klasa 1c uczestniczyła w spotkaniu i zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Techniki UKW w Bydgoszczy. Młodzież naszego liceum mogła zapoznać się z podstawami sztucznej inteligencji czy wziąć udział w doświadczeniach z chemii. Zwiedziliśmy także nowoczesną bazę instytutu i zaznajomiliśmy się z kierunkami badań naukowych prowadzonymi przez poszczególne katedry. Przewodnikami po uczelni byli absolwenci koronowskiego ogólniaka a dziś studenci inżynierii bezpieczeństwa i materiałowej. Dziękujemy pani dr Małgorzacie Schneider i panu dr. Zbigniewowi Dziamskiemu za zorganizowanie kolejnego z cyklu spotkania i miło nam poinformować, że planujemy patronat Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego nad klasami: matematyczno-informatyczną i z innowacją pedagogiczną "bezpieczeństwo i sport" od 2012 roku.

Kangur
2012-03-14
 

Przypominamy, że jutro o godz. 9:00 w sali nr 11 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur.

Bal Absolwenta
2012-03-11
 

Informujemy, że z powodu małego zainteresowania "Balem Absolwenta" zaplanowana na czerwiec impreza nie odbędzie się. Wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

Ferie zimowe
2012-02-13
 

Pogodnych, zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych

 
Stypendystka
2011-11-17
 

Paulina Bakalarska uczennica klasy IIIc otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce średnia 5,5 i sukcesy w konkursach przedmiotowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Wczoraj odbyła się uroczysta gala honorująca wyróżnionych stypendystów, na której Paulina odebrała gratulacje od wojewody Ewy Mes. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
Zaproszenie na wystawę
2011-11-03
 

W dniu 16 grudnia 2011 roku zapraszamy Absolwentów i Mieszkańców naszego miasteczka do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie na wystawę prac Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego (artystyczne, literackie, fotograficzne itp.)

Osoby zainteresowane udziałem ww. wystawie proszone są o dostarczenie prac wraz z podpisem do sekretariatu szkoły ul. Szkolna 4 w terminie do 9 grudnia br.

 
¦więto Szkoły
2011-10-21
 

21 paĽdziernika obchodziliśmy ¦więto Szkoły związane z obchodami 65-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego. O godzinie 9:00 w koronowskiej bazylice odbyła się msza, a po niej uroczysta akademia w sali sesyjnej ratusza. Przybyli zaproszeni goście m. in. poseł na sejm RP p. Jarosław Katulski, starosta bydgoski p. Wojciech Porzych, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele naszego liceum, dyrektorzy szkół z gminy i powiatu. Nie obyło się bez przemówień i życzeń, wzruszających wspomnień: p. dyrektor Ireny Moys, nauczycielki historii p. Haliny Lewińskiej i absolwenta p. Zenona Rydelskiego.

Wręczono mnóstwo kwiatów, listów gratulacyjnych, a także okolicznościowe medale: p. H. Lewińskiej i K. Jankowskiej. Nauczyciele naszego ogólnika i zarazem jego absolwenci przygotowali prezentację o historii i teraĽniejszości szkoły, zaś młodzież pod kierunkiem p. Haliny Gruski przedstawiła sceny z lektur szkolnych we współczesnej inscenizacji. Całą uroczystość przygotowała i prowadziła p. dyrektor Zespołu Szkół Licealnych Dorota Makowska. Zapraszamy do włączenia się w obchody 65-lecia naszego ogólniaka, które potrwają cały rok a zakończą się balem absolwenta 9 czerwca.

Fotogaleria Więcej »

 
Nowy plan lekcji
2011-09-08
 

Zamieszczono nowy plan lekcji obowiązujący od poniedziałku 12 września

 
Tematy z j. polskiego
2011-09-08
 

Uwaga maturzyści na stronie dostępne już są tematy prezentacji maturalnych z języka polskiego obowiązujące na egzaminie w maju 2012 roku.

 
Uroczyste rozpoczęcie roku
2011-09-03
 

1 września tradycyjnie w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 jednak w tym roku miało ono szczególny charakter ponieważ połączone było z inauguracją obchodów 65-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie. Odbyła się ona przy udziale Posła na Sejm RP p. Jarosława Katulskiego absolwenta naszego ogólniaka, Starosty Bydgoskiego p. Wojciecha Porzycha, Przewodniczącego Rady Powiatu Bydgoskiego p. Zenona Rydelskiego, Burmistrza Koronowa p. Stanisława Gliszczyńskiego, Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy p. Marii Strąk, a także emerytowanych dyrektorów LO p. Ireny Moys i p. Eugeniusza Banaszewskiego. Pani dyrektor Dorota Makowska przedstawiła szczegółowy program obchodów jubileuszu szkoły, któremu towarzyszyć będą różne imprezy okolicznościowe przez cały rok szkolny. Odbyło się uhonorowanie przez p. Posła specjalnymi statuetkami p. Zbigniewa Nowakowskiego i Doroty Makowskiej, a także wręczenie kwiatów i listów gratulacyjnych zaproszonym byłym dyrektorom liceum. Uczniowie pierwszych klas uczestniczyli również w uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów, wytrwałości i pasji w nowym roku szkolnym.

Fotogaleria Więcej »

 
Plan lekcji 2011/2011
2011-08-30
 

Dostępny już jest plan lekcji na nowy rok szkolny 2011/2012 zapraszamy do zapoznania się z nim.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego
2011-08-24
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 w liceum ogólnokształcącym i prywatnym gimnazjum odbędzie się 1 września o godz. 9:00 w sali gimnastycznej.

 
Uwaga Gimnazjaliści
2011-07-01
 

Liceum Ogólnokształcące dysponuje jeszcze kilkoma miejscami wolnymi w klasie pierwszej od roku szkolnego 2011/2012!!! Chętnych zapraszamy i prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z sekretariatem szkoły 52 3822 450.

 
Prywatne Gimnazjum "AWANS"
2011-07-01
 

Informujemy, że w pierwszej klasie Prywatnego Gimnazjum "AWANS w Koronowie są jeszcze 4 wolne miejsca. Chętnych zapraszamy. Czesne 200,-zł. miesięcznie (płatne tylko przez 10 m-cy).

 
Trwa rekrutacja 2011
2011-06-27
 

Trwa rekrutacja do liceum ogólnokształcącego, zachęcamy do wyboru oferty edukacyjnej naszej szkoły

 
Wykaz podręczników
2011-06-27
 

Poniżej zamieszczony został wykaz podręczników obowiązujących w liceum i gimnazjum w roku szkolnym 2011/2012.

liceum:

gimnazjum:


 
Zakończenie roku szkolnego
2011-06-27
 

W środę 22 czerwca o godz. 9:00 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego liceum i Prywatnego Gimnazjum "AWANS". Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. Starosta Bydgoski p. Wojciech Porzych i Przewodniczący Rady Powiatu Bydgoskiego p. Zenon Rydelski. Uroczystość była tym bardziej podniosła, że żegnaliśmy absolwentów gimnazjum, którzy jako klasa osiągnęli średnią ocen 4,2 i 5 świadectw z wyróżnieniem. W liceum najlepszą klasą okazała się 2c z Pauliną Bakalarską na czele ze średnią 5,6. Niestety przykro nam również rozstać się z p. Leszkiem Nitką, który aż przez 5 lat pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Rodziców i zakończył kadencję. Artystycznie imprezę uświetniła Sandra Juraszewska z 1b swoim niesamowitym wokalem.

Wszystkim życzymy słonecznych, aktywnych i bezpiecznych wakacji

Fotogaleria Więcej »

 
Rekrutacja 2011
2011 kwiecień, maj
 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły na rok szk. 2011/2012. Szczegółowe informacje w zakładce Rekrutacja 2011.

 
Nasze LO jedne z najlepszych w województwie
2011-05-04
 

"Szkoła wspierająca rozwój każdego ucznia (wykres EWD)", wysokie wyniki i zdawalność na maturze, a także bardzo wysoka średnia osiągnięta przez klasę IIIc (4,43), to fakty, które przyczyniły się do wyboru przez Panią Wojewodę Ewę Mes i Panią Kurator Annę Łukaszewską naszej szkoły do organizacji wojewódzkiego pożegnania absolwentów w roku szkolnym 2010/2011.

Więcej »

 
Wojewódzkie zakończenie roku klas trzecich
2011-04-04
 

W dniu 29 kwietnia 2011 roku, w Zespole Szkół Licealnych w Koronowie, odbyło się uroczyste zakończenie nauki ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. W uroczystości uczestniczyli Pani Ewa Mes - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Pani Anna Łukaszewska - p.o. Kujwsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, przedstawiciele władz samorządowych oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie szkoły. Dzięki uprzejmości Burmistrza Koronowa - Pana Stanisława Gliszczyńskiego uroczystość, której gospodarzem i prowadzącą była dyrektor szkoły Pani Dorota Makowska, odbyła się w sali urzędu miasta.

Podczas uroczystości, pamiątkowymi publikacjami i dyplomami, uhonorowano najlepszych uczniów szkoły oraz ich rodziców.

Wyróżnieni uczniowie, to:

 1. Damian Ozimkowski kl. IIIc, średnia ocen: 5,47
 2. Łukasz Kłodziński kl. IIIc, średnia ocen: 5,27
 3. Weronika Popa kl. IIIc, średnia ocen: 5,16
 4. Łukasz Turostowski kl. IIIc
 5. Patrycja Nawrocka kl. IIIa
 6. Kornel Stachowicz kl. IIIa
 7. Andrzej Lau kl. IIIc
 8. Katarzyna Szewe kl. IIIa
 9. Julita Russ kl. IIIb
 10. Iwona Lipiec kl. IIIc
 11. Izabela Wijas kl. IIIc
 12. Łukasz KoĽlarek kl. IIIc

Wszystkim maturzystom gratulujemy i życzymy powodzenia na zbliżającym się egzaminie dojrzałości.

¬ródło:http://www.kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl p. V. Tyborowska

 
Gala Wojewódzka
2011-04-21
 

Mamy zaszczyt ogłosić, że 29 kwietnia o godz. 10:30 w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego odbędzie się Wojewódzka Uroczystość Pożegnania Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie i wręczenie świadectw ukończenia szkoły z udziałem m.in.:

 • Pani Ewy Mes - Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
 • Pani Iwony Waszkiewicz - Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
 • Pana Wojciecha Porzycha - Starosty Bydgoskiego
 • Pana Zenona Rydelskiego - Przewodniczącego Rady Powiatu Bydgoskiego
 • Pana Stanisława Gliszczyńskiego - Burmistrza Koronowa

 
Konkurs
2011-04-21
 

W ubiegłą sobotę już po raz 5 nasza szkoła zorganizowała Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny, w tym roku swojego wsparcia w części fizycznej udzieliła nam Pani Łucja Pieczka z ZSZ w Koronowie. Wzorem ubiegłych lat honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Iwona Waszkiewicz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Pan Wojciech Porzych Starosta Bydgoski, który także ufundował nagrodę główną - aparat cyfrowy. Z czterema zadaniami z matematyki i fizyki zmagali się uczniowie z: Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi, Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie i my. Poziom konkursu był bardzo wyskoki i wyrównany, tym bardziej miło nam ogłosić, że laureatami 5 edycji konkursu zostali:

 • I miejsce: Jacek Suchomski (ZSO w Tucholi), który okazał się także najlepszym matematykiem i najlepszym fizykiem zgarniając 3 nagrody:)
 • II miejsce: Paulina Bakalarska (klasa 2c naszego liceum)
 • III miejsce ex aequo:
  • Sandra Lewandowska (LO w Nakle)
  • Bartosz Pollok (ZSO w Tucholi)

Dziękujemy również opiekunom za przygotowanie młodzieży: Zygmuntowi Korkosz (LO Nakło), Mateuszowi Ott (ZSO Tuchola) i Łucji Pieczce (ZSZ Koronowo) Zwycięzcą i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy również Panu Ireneuszowi Dzikowskiemu z firmy "For Mat" okna-drzwi i Arkadiuszowi Kochańskiemu z firmy "AKOMP" za ufundowanie nagród i wspieranie inicjatywy rozwijania zainteresowań naukami ścisłymi.

 
Życzenia świąteczne
2011-04-21
 

Z okazji ¦wiąt Wielkiej Nocy składamy Wszystkim serdeczne życzenia zdrowia i pełnego optymizmu wiosennego nastroju. Niech refleksja wypływająca z przeżywania tego czasu, przyniesie radość i nadzieję na lepszą przyszłość.

 
Sukces matematyków
2011-04-21
 

15 kwietnia uczniowie naszego ogólniaka zajęli drużynowo w składzie: Paulina Bakalarska, Sebastian Pilch obydwoje z klasy 2c i Dominika Kurzątek z 2d III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Taktyk-Praktyk" organizowanym przez ZSLiA w Tucholi. Indywidualnie w tymże konkursie Paulina uplasowała się również na 3 pozycji. Serdecznie gratulujemy.

Drzwi Otwarte
2011-03-15
 

Zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów i ich Rodziców na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Licealnych
w Koronowie, które odbędą się w piątek 1 kwietnia 2011 roku w godzinach od 10 do 13:00.
W programie:

 • spotkienie z dyrektorem szkoły i nauczycielami ZSL w Koronowie;
 • zapoznanie z ofertą dydaktyczną liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2011/2012;
 • zwiedzanie szkoły.

 
Maturzyści
2011-02-22
 

16 lutego uczniowie trzecich klas naszego ogólniaka uczestniczyli w Drzwiach Otwartych zorganizowanych przez UTP w Bydgoszczy, zaś 9 marca wezmą udział w Targach Edukacyjnych na UMK w Toruniu.

 
Połowinki
2011-02-21
 

W sobotę 22 lutego w sali Zakładu Karnego w Koronowie odbyły się Połowniki, w których wzięli udział uczniowie drugich klas naszego liceum. Impreza w rytm muzyki serwowanej przez dj Mateusza Chełmińskiego była bardzo udana i trwała prawie do 2 w nocy. Serdecznie dziękujemy rodzicom i wychowawcom za pomoc w organizacji Połowinek.

 
Plan lekcji
2011-02-09
 

Uwaga uczniowie nastąpiły drobe zmiany w planie lekcji.

 
Wycieczki i obozy
2011-02-02
 

Zapraszamy uczniów naszego liceum do skorzystania z oferty wycieczek i obozów organizowanych przez nauczycieli ZSL w Koronowie:

 • Międzynarodowy obóz języka angielskiego Warna - Bułgaria w terminie: 5 - 14 lipca 2011 roku. Cena: 260 euro plus koszt dojazdu i ubezpieczenia.

  Opiekun p. prof. Małgorzata Kujawińska;

 • Wycieczka do Warszawy - Europejska Stolica Kultury i Nauki w ramach programu Klubu Turystycznego "Poznajemy stolice Europy" w terminie: 14 - 19 czerwca 2011 roku (6 dni). Koszt ok. 300zł.

  Organizatorzy: p. prof. Paweł Baran i p. prof. Izabela Klajbor;

 • Wycieczka do Zakopanego (6dni) w terminie: czerwiec 2011 roku. Koszt ok. 500zł.

  Organizator: p. prof. Elżbieta Gabryelska.

Szczegółowych informacji na temat wyjazdów udzielają organizatorzy.

 
Ferie
2011-01-30
 

Życzymy wszystkim miłych, przyjemnych i bezpiecznych ferii zimowych:-)))

 
Studniówka 2011
2011-01-24
 

22 stycznia w OW "Żagiel" odbył się bal studniówkowy, w którym wzięła udział rekordowa ilość gości w historii naszego liceum, a mianowicie 220 osób. Nie obyło się bez tradycyjnego poloneza, pięknych kwiatów, przemówień i szampańskiej zabawy do białego rana, w rytm muzyki, którą serwował nam zespół "Elita". Niezwykle sympatyczne emocje wywołał program artystyczny w formie filmu "Studniówka 2011" przygotowany przez uczniów klasy IIIc, a także wybory królowej i króla balu, tytuł ten przypadł: Iwonie Lipiec z IIIc i Tomkowi Lewandowskiem z IIId. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, pozostaje nam tylko życzyć, naszym maturzystom na majowych egzaminach połamania piór i tak świetnych wyników jak wieczór studniówkowy, który wspólnie przeżyliśmy 22 stycznia 2011 roku.

Fotogaleria Więcej »

 
Uwaga maturzyści
2011-01-24
 

Przypominamy wszystkim maturzystom, że 7 lutego mija termin składania ostatecznej deklaracji maturalnej. Wszystkich zmian prosimy dokonywać w sekretariacie szkoły; w przypadku braku korekty wrześniową deklarację uznaje się za ostateczną.

 
Studniówka
2011-01-19
 

W sobotę 22 stycznia o godz. 19 w OW Żagiel w Pieczyskach odbędzie się Studniówka. Z tej okazji życzymy wszystkim naszym maturzystom wspaniałej zabawy, by ten symbol przejścia w "dorosłość" był wydarzeniem, które na zawsze pozostanie w ich pamięci, a także dobrą wróżbą na majowy egzamin za 100 dni.

Koncert Bożonarodzeniowy
2010-12-20
 

Dzisiaj w sali gimnastycznej naszego ogólniaka odbył się Koncert Bożonarodzeniowy zagrany przez Koronowską Orkiestrę Dętą połączony ze zbiórką pieniędzy na szczytny cel. Wspaniały występ wprowadził wszystkich w świąteczną atmosferę, w środę zaś odbędą się wigilie klasowe.

Wyjazd naukowy
2010-12-16
 

14 grudnia klasy 1c i 2c uczestniczyły w wyjeĽdzie naukowym do Instytutu Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Celem spotkania było zastosowanie matematyki i informatyki w różnych aspektach rozwoju nauk technicznych oraz zapoznanie się z kierunkiem badań prowadzonych przez instytut przede wszystkim w zakresie polimerów i tworzyw sztucznych. Mieliśmy przyjemność wziąć udział w wykładzie z komputerowego wspomagania projektowania jak i podstaw inżynierii materiałowej, a także zapoznać się z baza naukową instytutu wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt.

Serdecznie dziękujemy panu dr. Zbigniewowi Dziamskiemu zastępcy dyrektora IT za wieloletnią współpracę z naszym liceum i pani dr Małgorzacie Schneider za wspaniałe, ciepłe przyjęcie i zorganizowanie całego spotkania.

W imieniu władz instytutu zapraszamy maturzystów do zapoznania się z bogatą ofertą kierunków studiów oferowanych przez Instytut Techniki www.insttech.ukw.edu.pl .

Nasze sukcesy
2010-12-16
 

Miło nam ogłosić, że końcówka 2010 roku przyniosła naszym uczniom i szkole wiele sukcesów:

 • Damian Ozimkowski z klasy 3c otrzymał stypendium Rady Ministrów;
 • Dominika Kurzątek z klasy 2d jest laureatką stypendium Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego;
 • Krystian Ziółkowski z klasy 1c zdobył wyróżnienie w XI Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu;
 • Klaudia Podobieńska z klasy 2b zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Obrona Cywilna Wokół Nas - Alarm! - Każdy wie jak zachować się";
 • szkoła zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego w Siatkówce dziewcząt i chłopców.

Mikołajki w LO
2010-12-09
 

Szkolną tradycję jest już, że Mikołajki dla dzieci ze Szkoły Specjalnej przygotowuje klasa IB, w tym roku pod opieką Pani Wiesławy Meller. Młodzież z koronowskiego liceum zatroszczyła się o wszelkie szczegóły. Dużo wcześniej rozpoczęli przygotowania. Od właścicieli sklepów otrzymali podarunki w postaci maskotek, zabawek, smakołyków, kosmetyków i innego rodzaju drobiazgów. Zaplanowano ciekawe zabawy, aby wspólnie spędzone godziny minęły każdemu przyjemnie. Z początku niepewne dzieci, po chwili rozmów z uczniami liceum nabrały ochoty do zabawy. Ocenie zostały poddane ich talenty plastyczne, koncentracja, oraz sprawność ruchowa. W przerwie między konkursami wszyscy śpiewali dobrze znane im kolędy. Po wysiłku przyszedł czas na niespodziankę. Na Sali pojawił się ¦więty Mikołaj. Dzieci przysięgały mu, że przez cały rok były grzeczne, za co zostały nagrodzone podarunkami. Na koniec mikołajkowego spotkania wszyscy wspólnie tańczyli tworząc pociąg. Uradowane i zmęczone dzieci zabrały ze sobą prezenty. Miejmy nadzieję, że uśmiech do dziś można zobaczyć na ich twarzach!

Opracowała: Paulina Marjanowska

Uczniowie LO w Koronowie pragną serdecznie podziękować firmom które wspomogły zorganizowanie Mikołajek.

Plan lekcji
2010-11-14
 

Zaktualizowano plan lekcji.

Próbna matura
2010-11-03
 

Dzisiaj w szkole odbył się próbny egzamin maturalny z matematyki przygotowany przez CEN. Przystąpiło do niego 110 maturzystów niestety na wyniki nasi licealiści będą musieli troszkę poczekać. W dniach 23-26 listopada czeka ich kolejna próba tym razem ze wszystkich wybranych przez siebie przedmiotów - zorganizowana przez wydawnictwo OPERON. Życzymy powodzenia!

Rok Chopina
2010-10-18
 

Zapraszamy jutro wszystkich uczniów na koncert fortepianowy utworów Fryderyka Chopina, który odbędzie się o godz. 8:30 w sali gimnastycznej ZSL.

Fajna szkoła
2010-10-15
 

Mamy zaszczyt ogłosić, że nasz ogólniak zajął 5 miejsce w plebiscycie "Fajna szkoła" zorganizowanym przez Gazetę Pomorską pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Wojewody i Kuratora Oświaty pokonując przeszło 50 liceów ogólnokształcących z regionu. Serdecznie dziękujemy za oddane głosy, to wielka radość, że uczniowie, ich rodzice i absolwenci tak przychylnie postrzegają nas w lokalnym środowisku i nie tylko.

Dzień Nauczyciela
2010-10-13
 

Fajna szkoła
2010-10-04
 

Zachęcamy wszystkich przyjaciół Zespołu Szkół Licealnych w Koronowie do oddawania głosów na nasze liceum w plebiscycie Gazety Pomorskiej "Fajna szkoła" wysyłając smsy na nr 71466 o treści lic.66

Aktualzacja planu lekcji
2010-10-03
 

Na stronie został umieszczony zaktualizowany plan lekcji obowiązujący od 4 paĽdziernika.

Uwaga Maturzyści
2010-09-01
 

Tematy prezentacji na ustny egzamin maturalny z języka polskiego i deklaracja przystąpienia do egzaminu dostępne są w zakładce Matura 2011.

Plan lekcji
2010-08-30
 

Uwaga na stronie został już umieszczony plan lekcji na rok szkolny 2010/2011.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego
2010-08-24
 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010/2011 w Zespole Szkół Licealnych i Prywatnym Gimnazjum "AWANS" odbędzie się 1 września 2010 o godz. 9:00.

Podręczniki 2010/2011
2010-07-05
 

Wykaz podręczników obowiązujących w Zespole Szkół Licealnych w roku szkolnym 2010/2011.

Więcej »

 
Wakacje
2010-06-25
 

Zakończenie Roku Szkolnego
2010-06-24
 

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2009/2010 odbędzie się jutro o godz. 9:00 w Amfiteatrze. Zapraszamy rodziców i mieszkańców naszego miasta.

Konkurs Matematyczno-Fizyczny
2010-06-12
 

12 czerwca w naszej szkole odbył się finał IV edycji Międzypowiatowego Konkursu Matematyczno-Fizycznego. Honorowy patronat na tym przedsięwzięciem objął: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Starosta Bydgoski. 15 uczestników konkursu reprezentowało: I Liceum Ogólnokształcące w Nakle nad Notecią, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim, Zespół Szkół Zawodowych w Koronowie i nasz ogólniak.

Laureatami konkursu w 2010 roku zostali:

 • I miesjce: Damian Ozimkowski - ZSL w Koronowie
 • II miejsce: Bartosz Marcinkowski - ZSO w Tucholi
 • III miejsce ex aequo:
  • Tomasz Krzyżkowski - I LO w Nakle
  • Bartosz Niemczewski - ZSO w Tucholi
  • Paulina Bakalarska - ZSL w Koronowie
 • Najlepszy matematyk: Tomasz Krzyżkowski - I LO w Nakle
 • Najlepszy fizyk: Marta Schab - I LO w Nakle

Zwycięzcom jaki i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy także sponsorom nagród:

 • Starostwu Powiatowemu w Bydgoszczy
 • Firmie "Format" - p. Ireneuszowi Dzikowskiemu
 • Firmie "Akomp" - p. Arkadiuszowi Kochańskiemu
 • "GS" Koronowo - p. Wiesławowi Gancarkowi

Rekrutacja
2010-06-05
 

Trwa rekrutacja do liceum ogólnokształcącego. Szczegóły dotyczące zasad przyjmowania gimnazjalistów do klas pierwszych i podanie do szkoły znajdują się w zakładce Rekrutacja 2010. Ostateczny termin składania dokumentów mija 21 czerwca. Serdeczne zapraszamy gimnazjalistów do skorzystania z oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Licealnych w Koronowie.

Podania należy przynosić do sekretariatu uczniowskiego pokój nr 23 II piętro. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt ze szkołą tel. 52 3822 450.

Matura 2010
2010-05-03
 

Od 4 maja w naszej szkole rozpocznie się egzamin maturalny. Szczegółowy harmonogram pisemnego jak i ustnego egzaminu wywieszony jest w gablotach szkolnych. Tegoroczni absolwenci po raz pierwszy po niespełna 30 latach znowu będą musieli zmierzyć się z obowiązkową maturą z matematyki, która już w środę 5 maja, maturalny maraton rozpocznie test z języka polskiego - we wtorek.

Życzymy wszystkim maturzystom połamania piór i 100% normy-:)

Pozostali uczniowie naszej szkoły rozpoczynają zajęcia dydaktyczne dopiero 7 maja.

Pożegnanie klas trzecich
2010-04-30
 

W piątek 30 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich i wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Najlepszą absolwentką rocznika 2010 okazała się Martyna Abramczyk z klasy 3b. Był to dokonały moment do refleksji i wspomnień nad latami spędzonymi w szkolnych ławkach liceum w Koronowie, a także nad tym co dalej... Uroczystą oprawę przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem p. Izabeli Klajbor. Niezwykle wzruszającym był także moment podziękowania p. Dyrektorowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy - Jerzemu Żelskiemu, za wieloletnią współpracę i ogromne serce, który odchodzi na emeryturę.

Wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy wielu sukcesów na maturze i powodzenia w wyborze dalszej drogi edukacji-:)

Sukcesy Naszych Matematyków
2010-04-19
 

W piątek 16 kwietnia Damian Ozimkowski uczeń klasy 2c zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "TAKTYK-PRAKTYK" zorganizowanym przez Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi. Ten sam sukces - II miejsce osiągnęli także: Agata Klatecka 2b, Łukasz Kłodziński 2c i Damian Ozimkowski 2c w klasyfikacji drużynowej w tymże konkursie. Serię srebrnych dwójek zapoczątkowała uczennica klasy 1c Paulina Bakalarska, która 19 marca zdobyła laury w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas pierwszych w Więcborku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Tragedia Narodowa
2010-04-10
 

Aktualizacja planu
2010-04-08
 

Na stronie internetowej został umieszczony zaktualizowany plan lekcji.

Drzwi Otwarte
2010-03-28
 

Zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów i ich Rodziców na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Licealnych
w Koronowie, które odbędą się w sobotę 10 kwietnia 2010 roku w godzinach od 10 do 12:30.
W programie:

 • spotkienie z dyrektorem szkoły i nauczycielami ZSL w Koronowie;
 • zapoznanie z ofertą dydaktyczną liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2010/2011;
 • zwiedzanie szkoły.

Przyszła wiosna
2010-03-25
 

Dzisiaj w szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy 2d z okazji Dnia Wiosny pod hasłem: "Złota Gala Twarogów". Wybitne osobistości naszej szkoły zostały nagrodzone złotymi jabłkami w intrygujących wszystkich kategoriach, zaś poszczególne klasy wzięły udział w impresjach muzycznych - czyli kabaretowej interpretacji piosenek o tematyce wiosennej. Według jury zwyciężyła klasa 2b jednak na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 1b za skecz "tyle słońca w całym mieście" widzianym oczami Brzyduli:-)

Wizyta w IT UKW w Bydgodzczy
2010-03-09
 

Klasa IIc uczestniczyła dziś w zajęciach dydaktycznych w Instytucie Techniki UKW w Bydgoszczy, których celem było zapoznanie się ze współczenym kierunkiem rozwoju nauk technicznych i komputerowym wspomaganiem projektowania i obróbki. Spotkanie było także okazją do przedstawienia oferty studiów inżynierskich prowadzonych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Techniki tejże uczelni. Dziękujemy serdecznie za wieloletnią owocną współpracę panu v-ce dyrektorowi IT dr Z. Dziamskiemu z naszą szkołą.

Dzień Kobiet
2010-03-08
 

Klasa IIb zorganizowała szkolne obchody Dnia Kobiet na wesoło - wizerunek kobiety na przestrzeni wieków. Kolejny raz nasze dziewczyny udowodniły, że są górą - wygrywając w pojedynku na wiedzę "kobiety kontra mężczyźni". Jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

Rekrutacja
2010-02-21
 

W zakładce Rekrutacja 2010 pojawiły się zasady i kalendarz naboru do liceum ogólnokształcącego i Prywatnego Gimnazjum "AWANS".

Konferencja matematyków
2010-02-14
 

15 lutego w naszej szkole odbędzie się Powiatowa Konferencja Matematyków na teman stanu edukacji matematycznej i obowiązkowej matury z matematyki.

Połowinki
2010-02-07
 

W sobotę 6 lutego odbyły się Połowinki dla drugich klas naszego liceum, by uczcić półmetek edukacji w koronowskim ogólniaku. Imprezę zorganizowano dzięki uprzejmości dyrekcji Zakładu Karnego w Koronowie i zaangażowaniu wychowawców i rodziców. W wyśmienitej atmosferze wszyscy świetnie bawili się do 1 w nocy przy doskonalej muzyce didżejów z Dancing Queen, którym składamy serdeczne podziękowania.

Uwaga maturzyści
2010-02-01
 

Przypominamy, że 7 lutego 2010 roku na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz U z 2007 r. Nr 83, poz. 562 z póĽniejszymi zmianami, rozdział 5, § 63 pkt 2) mija termin składania ostatecznej deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego w maju 2010 roku.

Zmienione deklaracje prosimy dostarczać do sekretariatu szkoły.

Studniówka
2010-02-01
 

W piątek uczniowie klas trzecich naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym w zajeĽdzie ParkHotel w Tryszczynie. Tradycyjny polonez i wspaniała zabawa, której doświadczyli tej niezwykłej nocy na pewno zapewnią im za 100 dni powodzenie na maturze.

Aktualizacja planu
2010-01-15
 

Na stronie pojawił się zaktualizowany plan lekcji obowiązujący po feriach zimowych.

Po świętach
2010-01-03
 

Witamy Wszystkich po przerwie świątecznej i życzymy wszelkiej pomyślności i dużo siły na nowe wyzwania edukacyjne w 2010 roku i drugim semestrze nauki. Przypominamy także, że do ferii zimowych pozostały 2 tygodnie:)))

Wesołych ¦wiąt
2009-12-21
 

11 listopada
2009-11-12
 
11 listopada obchodziliśmy ¦więto Niepodległości. Ten najważniejszy dla wszystkich Polaków dzień będący manifestem wolności, wyrazem miłości do Ojczyzny i najwyższych wartości z Nią związanych uczciliśmy biorąc czynny udział w okolicznościowym pochodzie i składając symboliczną wiązankę pod pomnikiem poległych żołnierzy. Dzisiaj w szkole odbyła się uroczysta akademia - lekcja historii w formie poetycko - muzycznej impresji. Program artystyczny przygotowała p. prof. Izabela Klajbor i ks. Zbigniew Gełdon z uczniami III klasy gimnazjum. Serdecznie im dziękujemy za wybitne wrażenia artystyczno - patriotyczne, których nam dostarczyli, a wspólne odśpiewanie Roty na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Wielka próba z matmy
2009-10-29
 
3 listopada (wtorek) odbędzie się w naszej szkole próbna matura z matematyki przygotowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Trzecioklasiści swoje zmagania z "królową nauk" rozpoczną o godz. 9:00 w sali gimnastycznej i sali sesyjnej ratusza - listy z podziałem na grupy dostępne są u wychowawców. Przypominamy także, że każdy uczeń musi zgłosić się na pół godziny przez rozpoczęciem egzaminu z: dokumentem tożsamości, długopisem z czarnym atramentem i kalkulatorem prostym. Życzymy powodzenia!!!

Zajęcia dla pozostałych klas tego dnia będą odbywały się według zmienionego planu dostępnego w gablocie na pierwszym piętrze.

Aktualizacja planu
2009-10-29
 
Uwaga jest już dostępny zaktualizowany plan lekcji obowiązujący od 2 listopada.

Belferiada
2009-10-13
 
Dzisiaj w szkole odbyła się pierwsza edycja "Belferiady" - teleturnieju, w którym do "zmagań na wesoło" przystąpili nauczyciele i uczniowie liceum. Program przygotowany przez klasę 2 c związany był z jutrzejszym świętem - Dniem Edukacji Narodowej. Niekwestionowanym zwycięzcą zawodów zostali oczywiście nauczyciele, którym życzymy wiele wyrozumiałości i satysfakcji z wykonywanej pracy:)))

Stypendium premiera
2009-09-29
 
Damian Ozimkowski uczeń klasy II c przez cały rok szkolny 2009/2010 będzie otrzymywał za swoje wybitne osiągnięcia w nauce stypendium Prezesa Rady Ministrów - w 2009 roku osiągnął najwyższa średnia w szkole 5,12:)

Serdecznie gratuleujemy!!!

Sukces sportowców
2009-09-24
 
Patrycja Kuta uczennica klasy II b i Radosław Gąsiorowski uczeń klasy III b zajęli I miejsce w Mistrzostwach Powiatu indywidualnych biegów przełajowych Kujawsko-Pomorskiej Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych.

Więcej »

Uwaga maturzyści!!!
2009-09-22
 
Przypominamy, że 30 września (środa) upływa termin składania deklaracji maturalnych. Wypełnioną deklarację trzeba złożyć w sekretariacie szkoły na pierwszym piętrze i odebrać odpowiednie potwierdzenie.

Sprzątanie świata
2009-09-17
 
Jutro nasza szkoła uczestniczy w akcji "Sprzątania świata". Przypominamy, że każda klasa ma pierwsze 4 lekcje, a póĽniej wraz z wychowawcą idzie sprzątać wyznaczony teren miasta.

Integracja pierwszaków
2009-09-11
 
Dzisiaj pierwsze klasy wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyły w integracyjnym spotkaniu w Tuszynach. Mamy nadzieję, że wycieczka się udała i zacieśniliście wzajemne relacje, by w przyjacielskim gronie spędzić najbliższe 3 lata w naszym liceum. Zdjęcia z dzisiejszego wyjścia kliknij:

Więcej »

Uwaga maturzyści!
2009-09-03
 
Pełna lista tematów do wyboru na egzamin ustny z języka polskiego i deklaracja przystąpienia do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2009/2010 znajduję się w zakładce matura.
Start nowej strony internetowej szkoły
2009-09-01
 
Witamy wszystkich uczniów po wakacjach i życzymy wytrwałości w nowym roku szkolnym 2009/2010. Zachęcamy również do częstego odwiedzania nowej strony internetowej naszej szkoły.
70-ta rocznica wybuchu II WOJNY ¦WIATOWEJ
2009-09-01
 
1 września 1939 roku, to właśnie Polska jako pierwsza przeciwstawiła się zaborczym planom Hitlera i Stalina. Kraj został podzielony między najeĽdĽców, a społeczeństwo polskie poddane brutalnym represjom, zarówno ze strony nazistów, jak i Sowietów. Na terenach okupacji niemieckiej już w 1939 r. miały miejsce pierwsze masowe egzekucje.

Ostrze hitlerowskich represji skierowane było zwłaszcza przeciwko polskiej elicie politycznej, kulturalnej, duchowej, socjalnej, intelektualnej itd. Podobnie było na terenach zagarniętych przez Związek Radziecki, skąd setki tysięcy obywateli polskich zesłano na Syberię i do Kazachstanu. Wielu z tych ludzi nigdy nie wróciło do Ojczyzny.

Według najnowszych badań Instytut Pamięci Narodowej podaje, że w czasie II wojny światowej zginęło od 5,6 do 5,8 mln obywateli polskich, z czego zdecydowana większość z rąk Niemców.

Więcej »

Laureatka konkursu
2009-08-31
 
Kamila Puławska - uczennica klasy IIb - zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Przyroda bogata w kolory" organizownym przez Ministerstwo ¦rodowiska-Departament Programu Operacyjnego Infrastruktura i ¦rodowisko. W nagrodę Kamila weĽmie udział w tygodniowym plenerze prowadzonym przez profesjonalnych fotografów.

Serdecznie gratulujemy!!!

Rozpoczęcie roku szkolnego
2009-07-20
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 odbędzie się 1 wrzesnia 2009 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Licealnych w Koronowie o godz. 09:00
Od 19 czerwca trwają upragnione wakacje
2009-06-19
 
Życzymy miłych i bezpiecznych wakacji!!!

Fatal error: Uncaught ArgumentCountError: Too few arguments to function strona_glowna(), 0 passed in /usr/home/studiowww2/domains/lo-koronowo.pl/public_html/strony/011.php on line 1319 and exactly 1 expected in /usr/home/studiowww2/domains/lo-koronowo.pl/public_html/inc/func.php:50 Stack trace: #0 /usr/home/studiowww2/domains/lo-koronowo.pl/public_html/strony/011.php(1319): strona_glowna() #1 /usr/home/studiowww2/domains/lo-koronowo.pl/public_html/index.php(136): include('/usr/home/studi...') #2 {main} thrown in /usr/home/studiowww2/domains/lo-koronowo.pl/public_html/inc/func.php on line 50