Pierwszym dyrektorem szkoły był Stanisław Gałan
Archiwum2013/2014
Zakończenie roku
2014-06-26
 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 27 czerwca w sali gimnastycznej o godz. 9:00.

Rekrutacja trwa
2014-05-26
 

Podanie do liceum

Spotkania z pracodawcami
2014-05-23
 

27 maja o godz. 10:00 w sali nr 17 odbędzie się spotkanie z pracodawcami, którzy chcą przyjąć tegorocznych absolwentów na miesięczny płatny staż w ramach projektu finansowanego ze środków z UE "Przygoda z wiedzą 2".

Uwaga rodzice
2014-05-23
 

Drzwi otwarte zaplanowane na 26 maja odbędą się > 27 maja w godzinach 16:30-18:00.

Oferta 2014
2014-04-03
 

Sukces na Syberiadzie
2014-04-16
 

Dn. 11.04.2014r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie - "Syberyjska Golgota" - Losy Sybiraków na wschodzie w latach 1795- 1956 - organizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 z Torunia, oraz Związek Sybiraków. Honorowy patronat nad konkursem od początku jego istnienia obejmuje Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego - p. Piotr Całbecki.

Dyrektor Zespołu Szkół im. Zesłańców Sybiru - p. Zbigniew Matuszewicz przedstawił ideę konkursu, która ma już kilkuletnią tradycję. W tym roku odbyła się jego VI edycja. Po raz pierwszy wzięli w nim udział uczniowie naszego Ogólniaka oraz Prywatnego Gimnazjum "Awans". Prace przygotowane zostały pod kierunkiem p. Izabeli Klajbor - nauczyciela historii i koordynatora konkursu na etapie szkolnym.

Spośród nadesłanych prac z województwa kujawsko - pomorskiego, Komisja konkursowa wyłoniła po 3 zwycięskie miejsca w kategorii: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Uczeń II klasy gimnazjum - Krystian Krolik - zajął III miejsce. Gratulujemy!!!

8 edycja Konkursu Mat-Fiz
2014-04-16
 

12 kwietnia już po raz 8 odbył się finał Międzypowiatowego Konkursu Matematyczno-Fizycznego, którego organizatorami są: Elżbieta Gabryelska i Paweł Baran – matematycy oraz Łucja Pieczka – fizyk. W tym roku szkoły reprezentowało 13 uczestników z: LO Więcbork, I LO Nakło, ZSOiZ Solec, ZSZ Koronowo i my, w ostatniej chwili nie dojechało LO Tuchola. Poziom konkursu był dość wyrównany pierwszy raz w historii część fizyczna wypadła lepiej od matematycznej, nawet padł maksymalny wynik z fizyki – 20 pkt. Tym razem część matematyczna okazała się stosunkowo trudna, planimetria i geometria analityczna trochę rozłożyły uczniów na łopatki:), mimo to zwycięzcami konkursu zostali:

  1. Miejsce Igor Michalski – I LO Nakło i najlepszy fizyk
  2. Sebastian Bojewski – również Nakło
  3. Adrian Andryanczyk – ZSZ Koronowo

Najlepszym matematykiem okazał się Tomasz Kuliczkowski też z I LO w Nakle. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę – najcenniejszą czyli książkę, a zwycięscy dzięki sponsorom super nagrody (fundatorzy: Starosta Bydgoski, Arkadiusz Kochański, p. Andrzej Kołodziejczyk i Wiesław Gancarek): tablet, nagrodę pieniężną, przenośny dyski 0,5 TB, słuchawki i pendrivy.

Konkursowi jak od 7 lat patronowali: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Starosta Bydgoski a od tego roku jeszcze Rektor UKW w Bydgoszczy. Byli przedstawiciele wszystkich tych instytucji: Maria Strąk, Zenon Rydelski, dyrektor Instytutu Techniki UKW Zbigniew Dziamski. Rozwija się współpraca pomiędzy nauczycielami matematyki i fizyki ze szkół okolicznych powiatów, wymiana doświadczeń, a także debata o stanie edukacji matematyczno-fizycznej w szkole ponadgimnazjalnej.

Kolejny sukces matematyków
2014-04-13
 

10 kwietnia w 8 edycji konkursu matematycznego "Taktyk-Praktyk" znowu bezkonkurencyjnym okazał się nasz ogólniak. Drużyna w składzie: Daria Glazik, Artur Krolik i Jakub Radtke zdobyli 1 miejsce i Puchar Starosty Tucholskiego". Indywidualnie na szczycie podium stanęła Daria Glazik.

W tym roku uczniowie zmagali się z zastosowaniem funkcji liniowych i kwadratowych. Do konkursu przystąpiło 6 szkół ponadgimnazjalnych: ZSO z Tucholi, ZSLiT z Tucholi, ZSCKR z Sypniewa, LO z Koronowa, TSR z Tucholi oraz ZSLiA. 17 uczniów zmagało z 6 różnymi zagadnieniami matematycznymi. Serdecznie Gratulujemy!!!:) Maturzyści spisali się na medal. Opiekunem naszych zdolnych matematyków jest p. Paweł Baran.

Leonki 2014
2014-04-08
 

Dnia 3 kwietnia odbyła się przygotowana przez klasę IB gala rozdania "Leonków". Uroczystość rozpoczęła się występem muzycznym wykonanym przez Kamilę Polasik oraz Magdalenę Kuncę. W póĽniejszej części gali mogliśmy również wysłuchać kolejny utwór wykonany przez Wiktorię Zboińską. Po odsłuchaniu piosenki uczniom oraz nauczycielom została zaprezentowana krótka historia życia Leona Wyczółkowskiego. Następnie wręczono "Leonki". Tydzień przed uroczystością humaniści przygotowali szesnaście pytań oraz nominowanych do tych kategorii uczniów. Następnie została przeprowadzona anonimowa sonda, aby wyłonić typowane osoby. Na uroczystej gali dowiedzieliśmy się, który uczeń zasłużył na nagrodę. W kategorii "Dusza Towarzystwa" nagrodę otrzymała Mateusz Szczepaniak, "Człowiek Widmo" - Patrycja Nowicka, "Top Model" otrzymały bliĽniaczki - Nancy i Jacqueline Mazur, "Sportowiec Roku" - Artur Krolik, "Wiecznie SpóĽniony" zdobyła Klaudia Gordon, "Okupantem Maszyny" okazał się Karol Zawistowski, "Oddany służbie Bogu" jest Mateusz Nowicki, "Żywym Kalkulatorem" okazała się Marta Barabasz , "Szkolnym Picasso" jest Agata Latacka, "Anielski Głos" w naszej szkole ma Natalia Jarmórz, "Ciachem Roku" okazał się Jakub Kołodziejczyk, "Młodym Terrorystą" jest Oskar Obarzanek, "Papużki Nierozłączki" okazały się Marta Piekarz oraz Agata Kaproń, "Fotomaniakiem" w naszej szkole jest Aleksandra Rydelska, "Para Roku" - Daria Glazik oraz Przemysław Jankowiak , "Wirtuozem Pióra" okazała się Katarzyna Golasińska. Po wręczeniu nagród został również przeprowadzony konkurs wiedzy o naszej szkole. Turniej był podzielony na trzy etapy . Pierwszy polegał na teście zamkniętym. Po tym etapie odpadła klasa I gimnazjum oraz klasa III B. W drugiej fazie przedstawiciel trójki losował cztery pytania. Po tym kroku odpadła klasa 1 B oraz 2 gimnazjum. Do finału weszła klasa 2 B, 2 C oraz 3 C. W tej fazie uczniowie musieli stworzyć krótkie przedstawienie promujące naszą szkołę. Ostatecznie konkurs przeprowadzony przez klasę I C wygrali przedstawiciele klasy II C. Klasy na tę uroczystość przygotowały również pejzaż naszej szkoły, który także podlegał ocenie. W tej kategorii wygrała klasa IB.

Opracowała: Monika Runka 1c

Jest wielki sukces M^3
2014-04-03
 

3 kwietnia 3 uczniów klasy 3c wzięło udział w Matematycznym Maratonie Maturzysty zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. B. Nowodworskiego w Tucholi, na którym odnieśli ogromny sukces.

  • Artur Krolik 1 miejsce
  • Karolina Kątna 2 miejsce
  • Drużyna w składzie: A. Krolik, K. Kątna i D. Glazik 1 miejsce i puchar "Laur zwycięscy"

    Uczestnicy m. in. z ZSO, Technikum Leśnego, ZSLiA, ZSLiZ wszystkie z Tucholi, LO z Czerska i Chojnic rozwiązywali przez 1,5h 22 zadania podobne do tych, które w maju mogą zdarzyć się na maturze. Serdecznie gratulujemy!!!

Aktualizacja planu
2014-03-31
 

W związku z zastępstwem za p. Małgorzatę Kujawińską od 1 kwietnia obowiązuje nowy plan lekcji.

Manewry wojskowe
2014-03-31
 

27 marca 2014 r. klasy 1b i 1c wzięły udział w dniu otwartym 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej z okazji zakończenia Miesiąca Logistyki. Dzień ten stał pod hasłem przybliżenia młodzieży z regionu działalności bydgoskich logistyków. Zorganizowano wystawę sprzętu wojskowego: rosomaków, czołgów, ciężarówek ze sprzętem logistycznym. Zainscenizowano atak na polską bazę wojskową - podobny do tego, który miał miejsce w Iraku z samochodem pułapką. Największym zainteresowaniem, zwłaszcza naszych dziewczyn, cieszyły się przejazdy samochodami terenowymi po terenie poligonu. Każdy mógł dotknąć broni, masek gazowych, kamizelek kuloodpornych, pani prof. Elżbieta Gabryelska ubrała na siebie takową z hełmem - notabene było jej bardzo do twarzy:)Odwiedziliśmy także szpital wojskowy - pokazywano jak opatrzyć rany po wybuchu miny i jak przetransportować rannego na noszach - nasza młodzież szczególnie wykazała się w tych ćwiczeniach. Na koniec zabawa w Paintball - niektóre dziewczyny strzelały lepiej od chłopców i jakże oczywisty punkt wojskowa grochówka. Każda grupa miała swojego opiekuna - my mieliśmy pana st. szeregowego Aleksandra Mondrzyńskiego - brał udział w kilku misjach zagranicznych w Iraku i Afganistanie bardzo fajnie opowiadał z punktu widzenia szeregowego żołnierza jak wygląda taka praca, baza wojskowa i ryzyko pracy zawodowego żołnierza

Konkurs mat-fiz 2014
2014-03-13
 

Przygoda na maratonie
2014-03-09
 

Z 7 na 8 marca w ramach projektu "Przygoda z wiedzą 2" odbył się nocny maraton, na którym klasy IIIb i IIIc zmagały się z zadaniami z języka polskiego i matematyki. Zabawa i nauka, a na przekąskę ciastka i dobra pizza - to chyba klucz do sukcesu dla każdego ucznia.

Aktualizacja planu
2014-02-28
 

Już jest dostępny nowy plan lekcji aktualny od 3 marca.

Przygoda z wiedzą 2
2014-02-19
 

Rekrutacja do projektu "Przygoda z wiedzą 2"

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Przygoda z wiedzą 2"

Deklaracja uczestnictwa w projekcie "Przygoda z wiedzą 2"

Ferie
2014-02-03
 

Studniówka
2014-01-20
 

By tradycji stało się zadość, na 100 dni przed maturą 18 stycznia w OW Żagiel w Pieczyskach odbył się bal, chyba jeden z najpiękniejszych w życiu. Nie zabrakło pięknych sukien, bukietów kwiatów, dobrych humorów i wspaniałej, magicznej atmosfery, a nawet limuzyny wypełnionej tegorocznymi maturzystami. Byli zaproszeni goście: Starosta Bydgoski - Wojciech Porzych, Burmistrz Koronowa - Stanisław Gliszczyński, którzy to obdarowali wszystkie panie różyczką, nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim młodzież, dla których Studniówka jest przeżyciem nie do opisania... Staropolski Polonez poderwał wszystkich do cudownej zabawy, która zakończyła się grubo po godzinie 4 nad ranem. Studniówkę prowadziły: Karolina Kątna i Nancy Mazur, przemówienie w imieniu klas trzecich przygotowała Natalia Jarmórz, natomiast królową i królem balu zostali: Beata Fabiszak i Kamil Hubner. Teraz już tylko pozostaje wszystkim czekać na tak olśniewające wyniki na egzaminie dojrzałości - jak tegoroczna Studniówka. Powodzenia!!!

Fotorelacja na stronach Gazety Pomorskiej pomorska.pl

UKW wita
2014-01-07
 

7 stycznia kolejny raz młodzież z klas: 1c i 2c gościła na zajęciach warsztatowych w Instytucie Techniki UKW w Bydgoszczy. Tym razem mieliśmy okazję posłuchać wykładu o drewnie, zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie bezpieczeństwa i podpatrywać doświadczenia chemiczne z polimerów. Kolejny wyjazd już w marcu, na którym zwiedzimy najnowszy kompleks sportowy UKW.

¦więta
2013-12-24
 

Cudowne Jasełka
2013-12-20
 

Klasa 3c pod kierunkiem Księdza Michała przygotowała współczesne Jasełka, które w niezwykły sposób oddawały prawdziwą ideę i przesłanie ¦wiąt Bożego Narodzenia. Człowiek zagubiony, goniący ciągle za czymś nieistotnym - zakupami, prezentami, tym co materialne i powierzchowne zatraca to, co najważniejsze - miłość, wartość największą jaką jest rodzina.

Kolejne Stypendium
2013-12-09
 

Daria Glazik uczennica klasy 3c otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za najlepsze wyniki w nauce osiągnięte w roku szkolnym 2012/2013. Serdecznie gratulujemy kolejnej stypendystce!!!

Mikołajki n-ty raz:)
2013-12-07
 

6 grudnia tradycyjnie już od prawie 20 lat w naszej szkole odbyły się mikołajki dla uczniów szkoły specjalnej. Imprezę zorganizowała klasa I b z wychowawcą p. Wiesławą Meller. Uczniowie z wielką chęcią zaangażowali się w akcję. Każdy chciał dać od siebie jak najwięcej i uszczęśliwić gości. Obok pięknych dekoracji i pysznych ciast uczniowie przygotowali świąteczne gry i zabawy, w których każdy mógł dostać pluszowego misia. Głównym wodzirejem zabaw była śnieżynka Justyna. Impreza przebiegała sprawnie do czasu aż szalejący orkan spowodował przerwanie dostaw prądu. Pomimo trudności uczniowie utrzymali fason i nie zrażając się problemami pięknie doprowadzili wszystkich do upragnionej niespodzianki jaką była wizyta ¦więtego Mikołaja.

Mikołaj zdziałał cuda - przygotowana impreza sprawiła wiele radości dzieciom ze szkoły specjalnej. Podniosła też ciśnienie niektórym uczniom, którzy chcieli aby wszystko poszło idealnie. Na szczęście wszystko się udało, a nawet lepiej wypadło idealnie:). Dzieci ubawiły się za wszystkie czasy..., a uczniowie LO mogli poczuć magię świętego - magię uszczęśliwiania innych.

Opracował Mateusz Nowicki 1b

Konferencja Języków Obcych
2013-12-02
 

Już po raz drugi nauczyciele i młodzież naszego liceum byli organizatorami konferencji; pierwsza dotyczyła efektywności nauczania matematyki, obecna poświęcona była językom obcym. W konferencji uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele ze szkół gimnazjalnych z całej gminy Koronowo oraz po sąsiedzku z Serocka, Gostycyna i Kotomierza i ponadgimnazjalnych z powiatu bydgoskiego. Głównym celem spotkania była wymiana doświadczeń jak również nawiązanie i utrwalenie współpracy oraz możliwość zaprezentowania nowych pomysłów i metod aktywizacji uczniów.

Goście wzięli udział w pokazowej lekcji języka niemieckiego, poprowadzonej w klasie maturalnej przez germanistkę Alicję Baumgart. Gimnazjaliści z "AWANSU" wraz ze swoją anglistką Alicją Jarecką przygotowali anglojęzyczny projekt o swojej szkole i... sprawdzili znajomość tegoż języka wśród mieszkańców Koronowa. Obie panie wraz z anglistką Małgorzatą Kujawińską wygłosiły także prelekcje poświęcone: pracy z uczniem zdolnym, jakże istotnej w praktycznej nauce języka wymianie młodzieży oraz metodom pracy w przygotowaniu do egzaminu zewnętrznego. Na koniec wypracowano wspólne wnioski, które będą również zalążkiem zintensyfikowanej współpracy między szkołami.

Cała szkoła tego dnia wyglądała jak wielkie anglo i niemieckojęzyczne kolegium prezentujące kulturę, tradycję oraz dorobek naukowy tych państw. Każda pracownia i korytarz przygotowane przez wszystkie klasy liceum i gimnazjum pełne były symboliki Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Konferencja Języków Obcych
2013-11-18
 

Stypendium
2013-11-15
 

Magdalena Kłodzińska uczennica klasy 3b wraz z wychowawcą p. Alicją Jarecką odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce osiągnięte w roku szkolnym 2012/2013.

Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej
2013-11-12
 

Pani Izabela Klajbor w związku z ogólnopaństwowymi obchodami ¦więta Niepodległości na zaproszenie organizatorów wzięła udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej ku czci Koronowskiego Lotnika kpr. Benedykta Mielczyńskiego w RogóĽnie k. Grudziądza - co wpisane jest w kilkunastoletnią tradycję opieki naszego liceum nad miejscami pamięci związanymi z Koronowskimi Lotnikami.

Dzień Niepodległości
2013-11-12
 

Już tradycją naszego liceum jest tak liczny udział młodzieży w miejsko-gminnych obchodach ¦więta Niepodległości. W związku z opieką nad Pomnikiem Lotników delegacja w hołdzie pamięci złożyła symboliczną wiązankę kwiatów, a Sztandar Szkoły uczestniczył w Marszu Niepodległości i Mszy ¦w. w intencji Wolnej i Niepodległej Polski.

Targi naukowe
2013-10-23
 

W dniu 22 paĽdziernika klasy trzecie na zaproszenie Instytutu Techniki UKW w Bydgoszczy uczestniczyły w targach promocji kierunków przyrodniczych i ścisłych. Spotkanie, które odbyło się w nowym budynku Biblioteki Głównej miało charakter warsztatowy i badawczy. Przyszli studenci mogli sami sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności prowadząc eksperymenty i dyskutując na temat prezentowanych okazów przyrodniczych oraz geograficznych.

Nie ma to jak Złote szyszki
2013-10-18
 

Na początku września klasa Ic na zebraniu SU wylosowała organizację Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Byli przejęci, ponieważ to pierwsze tygodnie w tej szkole; jeszcze nie do końca wszyscy znali swoje wzajemnie możliwości:).

Klasowa burza mózgów sprawiła, że powstała gala pt. "Złote Szyszki". Każda klasa wyłoniła swoich faworytów spośród nominowanych w każdej z 9 kategorii oraz nagrodę specjalną, w której nie było nominowanych, uczniowie mieli możliwość wpisania każdego z pracowników szkoły.

Dnia 11 paĽdziernika 2013 roku od rana cała klasa gorączkowo przygotowywała salę gimnastyczną na to szczególne święto. Na ścianach widniały portrety nauczycieli wykonane przez uczniów każdej z klas. Prowadzona w dowcipny sposób gala uświetniła rozdanie statuetek. W kategorii "Wejście Smoka" nagrodę otrzymał pan Paweł Baran, "Styl szyk i elegancja" - pani Elżbieta Gabryelska, "Pogodny duch" to nie kto inny jak tyko pani Danuta Stachowicz, "Dobrym organizatorem" okazała się pani Alicja Jarecka, "Uśmiech roku" posiada pani Alicja Baumgart, "Sokole oko" - pani Łucja Pieczka, "Debiut roku" zaliczył ksiądz Michał Stępnik, zaś "Stalowe nerwy" oraz tytuł "Nauczyciela roku" przypadł pani Izabeli Klajbor. Nagrodę specjalną otrzymał pan Janusz Piotrkowski, nasz woĽny z wieloletnim stażem. Ponadto dla nauczycieli został przygotowany filmik z życzeniami od uczniów. Galę uświetniły występy naszych szkolnych piosenkarek: Wiktorii Zboińskiej i Natalii Jarmórz. Oprócz życzeń belfrowie otrzymali kwiaty oraz słodki poczęstunek.

Opracowała: Edyta Fabiszak, kl. Ic

Uwaga wyjazd do teatru
2013-10-04
 

Wyjazd do teatru zaplanowany na 7 paĽdziernika odbędzie się 20 min. wcześniej tj. o godz. 10:25 z dworca PKS.

Uwaga Rodzice
2013-09-13
 

Zebranie ogólne dla rodziców uczniów liceum ogólnokształcącego z dyrektorem szkoły i wychowawcami klas odbędzie się 19 września o godz. 17:00 w sali gimnastycznej. Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.

Maturzyści
2013-09-05
 

Na stronie internetowej w zakładce Matura zamieszczono tematy prezentacji maturalnych z języka polskiego, a także aktualizację planu lekcji.

Nowy plan lekcji
2013-09-01
 

Na stronie internetowej dostępny jest już plan lekcji obowiązujący od 2 września 2013 r.

Znowu razem
2013-09-04
 

Inauguracja roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym Koronowo.

Ambicją koronowskiego Liceum Ogólnokształcącego jest dorównanie poziomem najlepszym placówkom - to wniosek z inauguracji nowego roku szkolnego 2013/1014.

Po dwumiesięcznym odpoczynku nowy rok szkolny w Liceum Ogólnokształcącym i Prywatnym Gimnazjum "Awans" rozpoczęło 214 uczniów. Inauguracja odbyła się w sali gimnastycznej, w obecności społeczności szkolnej i zaproszonych gości. W programie uroczystości znalazło się ślubowanie na szkolny sztandar, przypomnienie zeszłorocznych osiągnięć i przedstawienie kadry nauczycielskiej. Głos oprócz Pani Dyrektor Doroty Makowskiej zajęli zaproszeni goście.

Opracowała: Daria Kowalska

Nowy rok szkolny
2013-08-28
 

Czas na wakacje
2013-07-01
 

 
Wykaz podręczników 2013/2014
2013-06-27
 

Poniżej zamieszczony został wykaz podręczników obowiązujących w liceum i gimnazjum w roku szkolnym 2013/2014.

liceum klasy 1:

liceum klasy 2:

liceum klasy 3:

gimnazjum:

Fatal error: Uncaught ArgumentCountError: Too few arguments to function strona_glowna(), 0 passed in /usr/home/studiowww2/domains/lo-koronowo.pl/public_html/strony/030.php on line 523 and exactly 1 expected in /usr/home/studiowww2/domains/lo-koronowo.pl/public_html/inc/func.php:50 Stack trace: #0 /usr/home/studiowww2/domains/lo-koronowo.pl/public_html/strony/030.php(523): strona_glowna() #1 /usr/home/studiowww2/domains/lo-koronowo.pl/public_html/index.php(136): include('/usr/home/studi...') #2 {main} thrown in /usr/home/studiowww2/domains/lo-koronowo.pl/public_html/inc/func.php on line 50